KONST / Litografier / Färglitografi 14719487
nr 1471 9487
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 46/310. Färglitografi, bildmått: 34x51, yttermått inklusive ram: 53x68
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 30 maj 2022
kl 19:38:37
26/5 11:24:53
100 kr
30/5 19:25:07
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren